دسته‌بندی نشده

ماسک جوشکاری اتوماتیک چیست؟

ماسک جوشکاری اتوماتیک

ماسک جوشکاری اتوماتیک چیست؟

این محصول موجب مقابله با آسیب های ناشی در هنگام کار از جمله قوس و چشم جوشکار می شود. علاوه بر آن با استفاده از ماسک جوشکار اتوماتیک هر دو دست آزاد بوده و می تواند با تمرکز بیشتری به کار خود بپردازد. از تکنولوژی و فن آوری های جدید و پیشرفته از جمله سلول های خورشیدی، میکرو الکترونیک، ال سی دی واپتوالکترونیک در ساخت این ماسک به کار رفته شده است.

به طور کلی افرادی که در مشاغلی همچون جوشکاری و برشکاری مشغول به کار هستند حتماً باید از ماسک های اتوماتیک استفاده کنند؛ چرا که موجب محافظت در برابر قوس های الکترونیکی می شود. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با انواع ماسک جوشکاری و مزایای آن آشنا کنیم.

حائل الکترونیکی LCD برای اولین بار در سال 1981 توسط یک فرد سوئدی ساخته شد. حائل الکترونیکی LCD یک حسگر بوده و با تشخیص نورهای قوس الکترونیکی به رنگ تیره در می آمد. چندین سال بعد پس از اختراع این حائل، ماسک های جوشکاری با الهام گرفتن از آن ساخته شدند. جوشکاران با استفاده از کلاه و ماسک اتوماتیک جوشکاری دیگر نیاز به وسیله ای جهت پوشاندن صورت خود ندارند. با ورود ماسک جوشکاری اتوماتیک در زمان صرفه جویی شده و برخورد تشعشعات جوشکاری را به حداقل رسانده است.

انواع ماسک جوشکاری

تیره شونده اتوماتیک: ماسک های جوشکاری با تشخیص نور می توانند رنگ آنها را تیره کرده و از برخورد تشعشعات جلوگیری کنند. با تشخیص خودکار نور لنت های این کلاه و ماسک تنظیم شده و در نتیجه می تواند فضای بازتر با اطمینان بیشتری را به جوشکار بدهد.

تغذیه شونده با نور خورشید: بسیاری از کلاه ها و ماسک های جوشکاری اتوماتیک با خورشید شارژ می شوند. باتری که در این محصول وجود دارد ثابت بوده و قابلیت جایگزینی ندارد؛ به این دلیل بهترین راه برای شارژ مجدد آن استفاده از نور خورشید است.

باتری خور: برخی دیگر از ماسک ها و کلاه های جوشکاری اتوماتیک باتری خور هستند و قابلیت تعویض در آنها وجود دارد. باتری این محصول از جنس لیتیوم می باشد.

تیرگی ثابت: درجه تیرگی این کلاه ها ثابت بوده و توانایی تنظیم خودکار نسبت به قوس و روشنایی را ندارد. به طور کلی از این کلاه ها جهت انجام پروژه های خاص که یک نوع ماده هستند، به کار رفته می شود.

وقتی لنزهای ماسک جوشکاری اتوماتیک خاموش هستند، کریستال های مایع در فیلترهای پلاریزه نور را در اندازه 90 درجه می شکنند. به این ترتیب لنزها تیره دیده می شوند. این مورد یک ویژگی در کلاه جوشکاری اتوماتیک محسوب می شود؛ چرا که این امر موجب می شود تا به چشم آسیب نرسد.

مزایای استفاده از ماسک جوشکاری اتوماتیک

یکی از مزایای ماسک های جوشکاری اتوماتیک وجود لنزهایی با سایر متغیر است. این کلاه ها و ماسک ها بر خلاف سایر ماسک ها ی معمولی می توانند از چشم جوشکار محافظت کنند. جوشکار با استفاده از ماسک های اتوماتیک می تواند از ویژگی تیرگی لنزها که موجب جلوگیری از آسیب رسی به چشم می شود بهره مند شوند. سرعت سوئیچ کردن لنز در ماسک های جشکاری اتوماتیک دومین نقطه قوت این ماسک ها است. به طور کلی هر چه سرعت تیره شدن لنزها بیشتر باشد می تواند محافظت بیشتری را در برابر نور خورشید و تشعشعات در حین کار و آسیب رسی آن به چشم داشته باشد. هنگام خرید ماسک جوشکاری اتوماتیک می بایست حتماً به سرعت تیره شدن لنز دقت کنید.

داشتن وزن سبک در ماسک های اتوماتیک یک نقطه قوت می باشد. هر چه کلاه خریداری شده وزن سبکتری داشته باشد، هر چقدر که در مدت زمان بیشتری کار کرده باشید احساس خستگی کمتری را خواهید داشت؛ بنابراین بهتر است دومین ملاک خود را جهت خرید ماسک جوشکاری اتوماتیک، وزن سبک آن قرار دهید.

کنترل حساسیت یکی دیگر از مزایای این ماسک ها است؛ چرا که می تواند به صورت خودکار ولتاژ جوشکاری و تیرگی لنزها را تنظیم نماید.

بسیاری از کلاه ها از قابلیت تیره شدن با تأخیر بهره مند نیستند. هنگام خرید ماسک جوشکاری اتوماتیک بهتر است به قابلیت ایجاد تأخیر و تیره شدن لنزها توجه کنید. ما به جوشکاران پیشنهاد می کنیم که در کارهایی که فرایند آنها با آمپری بالا است از زمان تأخیر طولانی استفاده نمایند.

طرز کار ماسک جوشکاری اتوماتیک

هر کلاه ماسک به همراه یک بند، یک طلق اضافه و پیچ می باشد. در کنار هر ماسک جوشکاری اتوماتیک یک عدد ولوم تنظیم درجه نور لنز وجود دارد که از طریق این ولوم خاموش و روشن می شود. این ولوم شامل 5 درجه بوده و میزان تیرگی لنز توسط آن تنظیم میشود.

در داخل ماسک جوشکاری اتوماتیک ولوم های دیگری وجود دارد که هر کدام براب تنظیم بخشی از این ماسک بکار می رود. برای مثال: ولومی که در دیواره این ماسک وجود دارد جهت شارژ و ذخیره منبع انرژی خورشیدی استفاده می شود. به طور کلی نحوه کار با ماسک جوشکاری اتوماتیک یکسان است و تنها تفاوتی که با یکدیگر دارند در زمینه درجه های تیرگی و باتری آنها است. شما می توانید برای خرید ماسک جوشکاری الکترونیک و کسب اطلاعات بیشتر درباره این ماسک ها با ایمن ابزار کارما تماس بگیرید. تیم ما با عرضه محصولات برندهای داخلی و خارجی می تواند بهترین محصولات را جهت ایمن سازی محیط کار به شما ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *