دسته‌بندی نشده

معرفی محصولات شرکت 3M

محصولات 3m

محصولات شرکت 3M ساخت کدام کشور است؟

شرکت 3M، تری‌ام یا ۳اِم، شرکت آمریکایی چندملیتی مستقر در میپل‌وود، مینه‌سوتا یکی از حومه‌های سنت پل می‌باشد.

 شرکت 3M (در اصل شرکت Minnesota Mining and Manufacturing Company) به معنای شرکت معدنی و تولیدی مینسوتا در زمینه‌های صنعت، ایمنی کارگران، مراقبت‌های بهداشتی ایالات متحده و کالاهای مصرفی فعالیت می‌کند.

تاریخ کسب و کار شرکت 3M

آنچه به عنوان یک سرمایه گذاری معدنی در مقیاس کوچک در سال 1902 متولد شد، به یک نیروگاه جهانی تبدیل شده است که محصولات آن زندگی روزمره مردم در سراسر جهان را بهبود بخشیده است.

پنج بنیانگذار یک هدف ساده داشتند: برداشت یک ماده معدنی به نام کوراندوم از معدنی به نام کریستال.

موسسین شرکت 3m
موسسین شرکت 3m

در ابتدا شرکت 3M با هدف فعالیت های معدنی شروع به فعالیت کرده بود. ابتدا قصد داشتند که از سنگ معدنی کوراندم به عنوان جایگزینی برای الماس های برش در صنعت سنگ استفاده کنند. اما در همان ابتدا خود را با یک شکست مواجه دید. علت شکست این بود که استخراج کوراندوم، یک ماده معدنی ایده آل برای ساخت کاغذ سنباده و چرخ های آسیاب در واقع یک کانی کم عیار دیگر به نام آنورتوزیت بود.

نخستین محصولات استخراج شد به خاطر اعتبار شریک‌های پروژه فروخته شد. اما خیلی زود فهمیدند که این کانی‌ها کیفیت لازم را دارا نیستند. محموله‌های استخراج شده بعدی فروش نرفت و شرکت با مجموعه زیادی از بدهی ها از جمله حقوق ماهیانه کارکنان مواجه شد.

همانگونه که اشاره شد هدف اولیه بنیانگذاران شرکت، استفاده از سنگ معدن اکسیدآلومینیم (کوراندوم) به دلیل پایین بودن عیار معدن و ارزش آن برای تولید چرخ‌های آسیاب معادن بود. بیم ورشکستگی آنان را به‌ این کار واداشت که پس از مدتی به سمت تولید کاغذ سمباده روی بیاورند.

کاغذ سنباده 3m
کاغذ سنباده 3m

این بحران آنان را به این واداشت که با جذب افراد موثری همچون ویلیام مک نایت این تهدید را به فرصت تبدیل کنند و ۱۲ سال بعد محصولات انحصاری خود نظیر کاغذ سمباده ضدآب و پوششهای نواری را برای رنگ کردن خودرو به بازار عرضه کنند. این محصولات به شدت مورداستقبال و استفاده خودروسازان و تعمیرگاه ها قرار گرفت و رونق کار شرکت را به دنبال داشت.

 ویلیام مک نایت که سال ۱۹۰۷ جذب شرکت شده بود از سال  ۱۹۲۹ به عنوان مدیرعامل به کار مشغول شد و تحولات شگرفی در شرکت پدید آورد. در سال ۱۹۲۹،  3Mهمراه با هشت شرکت تولیدکننده مواد ساینده یک شرکت مادر تشکیل داد و نخستین گام را در راه بین‌المللی شدن فعالیتهای خود برداشت.

دردهه ۱۹۵۰ این روند به سرعت ادامه یافت و شعبه شرکت در کشورهای کانادا، مکزیک، فرانسه، آلمان، استرالیا و انگلیس دایر شد. با افتتاح آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی متعدد و تاکید بر نوآوری محصولات جدید، روند عرضه محصولات نوین شرکت ادامه یافت. عرضه مبتکرانه چسب نواری سلفون از آن جمله بود.

در سال های دهه ۱۹۴۰ شرکت به سمت تولید مواد دفاعی رفت. همین دوره، عرضه محصولاتی مانند: مواد منعکس‌کننده (شبرنگ) مورد استفاده در علائم راهنمایی و اتوبان‌ها را در دستور کار قرار داد.

در دهه ۱۹۶۰ میکروفیلم خشک نقره‌ای، کاغذ کپی، سیستم‌های اورهد، محصولات عکاسی و بهداشتی، دندانپزشکی و پزشکی به بازار عرضه شد.

توسعه 3M در دهه‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ در جهت حوزه‌های رادیوگرافی، دارویی و کنترل انرژی بود.

در سال ۱۹۶۹ که نیل آرمسترانگ بر کره ماه گام نهاد، جنس مواد مصنوعی کفش او توسط 3M  تهیه شده بود. امروزه پس از صدسال، 3M همین مدل کسب و کار را دنبال می‌کند؛ یعنی توانایی توسعه محصولات ویژه.

کفش فصانوردی نیل آمسترانگ
کفش فصانوردی نیل آمسترانگ

معرفی محصولات شرکت 3M

محصولات شرکت 3M مجموعه کالاهای مصرفی، مراقبت های بهداشتی و ایمنی کارگران است .که بیش از 60000 محصول را تحت چندین مارک مختلف از جمله Post-it، Scotch، Filtrete، Command و Nexcare تولید می کند. سایر خطوط 3M شامل چسب ها، لمینت ها، تجهیزات حفاظت فردی، اقلام دندانپزشکی و ارتودنسی و محصولات مراقبت از خودرو است.

امروزه بالغ بر ۷۵۰۰۰ محصول را در ۶۰ کشور تولید می کند و در بیش از ۲۰۰ کشور جهان به فروش می رساند. ۳۲ شرکت بین المللی با عملیات ساخت، این کار را برعهده دارند. شش حوزه اصلی کسب و کار شرکت عبارت‌اند از:

  • بخش ایمنی و صنعتی
  • محصولات ایمنی حمل و نقل
  • بخش مراقبت های بهداشتی
  • بخش حمل و نقل الکترونیک
محصولات شرکت 3m
محصولات شرکت 3m

بخش مصرف کننده این کمپانی در حوزه وسیعی از تولید محصولات نیز مشارکت دارد از جمله : تولید محصولات بهداشتی و درمانی مورد استفاده در منازل، لوازم التحریر، لوازم اداری، لوازم الکترونیکی، لوازم خانگی، کاغذ و چاپ، بسته بندی، مواد غذایی و آشامیدنی، ساخت و ساز، کلینیک های پزشکی، بیمارستان ها، داروسازی، دندانپزشکی و ارتودنسی، سیستم های بهسازی منازل و…

چشم انداز شرکت 3M عبارت است از: تعهد نسبت به مشارکت فعال در توسعه پایدار از راه حفاظت محیط ‌زیست، مسئولیت اجتماعی، پیشرفت اقتصادی.

یک سوم فروش محصولات شرکت 3M از محصولاتی است که در پنج سال گذشته به لطف نوآوری های هزاران محقق و دانشمندی که در سراسر جهان به کار گرفته شده است، میباشد. نوآوری های علمی، فنی و بازاریابی در طول سال ها باعث شده که در نهایت 3M را به نام ثابتی در لیست 500 Fortune تبدیل شود.

محصولات 3M در ایران :

در سرتاسر جهان، استانداردهای نظارتی اغلب می توانند به پیشرفت سلامت و ایمنی صنعتی کمک کنند. همانطور که فناوری‌ها، برنامه‌ها و مکان‌های کاری تکامل می‌یابند، استانداردهای ایمنی و بهداشت شغلی به طور مداوم در حال اصلاح و بهبود هستند.

بسیاری از مشاغل به دنبال  محصولات شرکت 3M برای کمک در بخش نظارتی و ایمنی هستند. شرکت 3M متشکل از متخصصان بهداشت و ایمنی اختصاصی ایست که مسئول آگاهی از استانداردهای محلی موجود و نحوه تأثیر آنها بر طراحی و استفاده از تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) هستند. به همین ترتیب، این تیم به طور فعال هر منطقه جهانی را برای به روز رسانی یا استانداردهای جدید نظارت می کند.

محصولات ایمنی و مراقبتی  3Mدرایران یکی از باکیفیت ترین و ایمن ترین وسایل مورد استفاده است. بسیاری از کارگاه ها و مشاغل صنعتی از محصولات این شرکت برای حفاظت بیشتر کارکنان خود استفاده میکنند.

عمده محصولات حفاظت جان مورد استفاده، ماسک های ایمنی شیمیایی، ایرماف ( گوشی ایمنی گوش)، انواع فیلتر و کارتیج ها، شیلد، کفش های ایمنی و… میباشد.

شما به عنوان کارفرما و یا تکنسین قطعا بر این مسئله که رعایت قوانین ایمنی و تجهیزات تا به چه اندازه در پیشگیری و کاهش رخداد اتفاق هایی که منجر به خسارت های جبران ناپذیر میشود واقف هستید. استفاده از محصولات با کیفیت که استاندارد های جهانی را دارا میباشند قطعا اولین انتخاب شما خواهد بود.

مجموعه کارماسیفتی بر این تلاش است که بهترین محصولات را به شما ارائه دهد. شما میتوانید با مراجه به صفحه محصولات 3M ، محصول مورد نظر خود را به راحتی انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *